Metka Albreht

Metka Albreht

Metka Albreht to modelka, stylistka, bizneswoman i prezenterka telewizyjna, a po godzinach – zapalony maratończyk. Jej kariera zaczęła się w 1993 roku, gdy została Miss Słowenii; potem na stałe zagościła w słoweńskiej telewizji, została też mamą dwójki dzieci. Do Natural Pharmaceuticals dołączyła w 2017 roku, jako ambasadorka Witaminy K2 Complex.

Tytuł Miss Słowenii zdobyłaś w wieku 17 lat. W swoich wywiadach podkreślasz, że było to trudne doświadczenie: ludzie oglądali się za Tobą, gdy jeździłaś do szkoły; nie mogłaś nawet zjeść kanapki z majonezem w przestrzeni publicznej, by nie narażać się na złośliwe uwagi. Mimo tego, Twoje życie zawodowe kręci się wokół telewizji. Dlaczego?

Być może dlatego, że nie chciałam pracować w mediach jakoś szczególnie mocno (śmiech). Bycie w centrum uwagi – jak już zauważyłeś – niespecjalnie mi odpowiadało, bo chciałam jeszcze pozostać nastolatką. Moja przygoda z telewizją zaczęła się dopiero kilka lat później, w wyniku splotu wydarzeń; sama się o tę pracę nie starałam. Od słowa do słowa: zaoferowano mi poprowadzenie programu, spróbowałam i okazało się, że mam rękę do estetyki. Weszłam do mediów jakby… przypadkiem.

Jesteś stylistką, modelką i prezenterką telewizyjną, partnerką, mamą, a do tego zapaloną biegaczką –w zasadzie maratończykiem! Jak udaje Ci się zmieścić to wszystko w 24 godzinach? I czy potrafisz znaleźć czas dla samej siebie?

Jestem bardzo zorganizowaną osobą, planuję każdy dzień z wyprzedzeniem. I owszem, udaje mi się znaleźć odrobinę czasu dla siebie – gdy wszyscy inni śpią. Dla przykładu: jeśli rano zamierzam przebiec dłuższy dystans, rzędu 35 kilometrów, zaczynam trening o 3:00 nad ranem. A jeśli chcę wybrać się na krótszy bieg, zaczynam o 5:00. Wtedy jestem w stanie odwieźć Alinę do szkoły na czas [Alina to córka Metki – red.] i punktualnie stawić się w pracy.

Innymi słowy: poranny bieg jest tą chwilą dla siebie?

Tak. Biegałam przez całe życie; bieganie mnie relaksuje, sprawia, że mogę odetchnąć. Napełnia mnie pozytywną energią. Trening daje mi też chwilę na zastanowienie, co powinnam zrobić, zaplanować, a co odpuścić. Jest też sposobem na trzymanie dobrej formy.

Co zdążyłaś już zademonstrować na kilku maratonach.

Oczywiście (śmiech). Przebiegłam maraton w Nowym Jorku – nie na czas, a jedynie by pokonać dystans. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i, po pierwszym sukcesie, przyszedł maraton w Londynie. Potem był Berlin, Boston, Chicago, Tokio i Ljubljana. Tam biegłam już na czas.

Wspomniałaś o dobrej formie. Bieganie jest świetnym sposobem na jej utrzymanie – bez wątpienia –ale czy robisz coś jeszcze, by cieszyć się tak dobrą kondycją?

Bieganie ułatwia trzymanie kondycji, ale prawdopodobnie ma swoje minusy: czytałam, że kobiety, które biegają długie dystanse, mają mniejszą gęstość mineralną kości niż np. sprinterki [źródło – red.]. Zresztą kobiety – z upływem lat – są bardziej narażone na kłopoty z kośćcem, aniżeli mężczyźni [źródło – red.].

Dlatego, oprócz trzymania się zdrowej diety, sięgnęłam po Witaminę K2 Complex z witaminą K…

…której potrzebujemy do bieżącego odnawiania kości.

Witamina K jest niezbędna do produkcji białek, które organizm wykorzystuje do budowania kości. Dba też o zdrowie układu krwionośnego – krzepnięcie krwi nie może się przecież bez witaminy K rozpocząć, ani w porę zakończyć. Prawidłowa dieta powinna dostarczyć nam jej wystarczająco dużo, ale uznałam, że warto zrobić coś ekstra.

Poza tym, Witamina K2 Complex dostarcza mi dzienną porcję witaminy D3 – potrzebnej do odnawiania, wzmacniania, kości w równym stopniu, co witamina K. A dodatek witaminy B1 wspiera prawidłowy metabolizm węglowodanów. Skądś przecież muszę brać energię na kolejne maratony (śmiech).

Oczywiście (śmiech). Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za następny bieg!

Zaufało nam ponad 3 000 000 Klientów*Publikowane opinie zostały zebrane przez serwis www.google.com i nie podlegały weryfikacji Natural Pharmaceuticals.

Darmowa dostawa od 299 zł Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot 30 dni na zwrot
Satysfakcja gwarantowana Satysfakcja gwarantowana
Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
15 Lat Natural Pharmaceuticals 1,5 miliona KLientów Członek GOED Krajowa Rada Suplementów i Odżywek Firma Przyjazna Klientowi Zdrowa Marka Roku Dziecięca Marka Roku Męska Marka Roku Firma z Sercem - UNICEF