Alexandra Beres - ambasadorka Natural Pharmaceuticals

Alexandra Béres

Nazywam się Alexandra Béres. Jestem Mistrzynią Świata w Fitnessie, trenerką, mamą dwóch córek, a od 2014 roku – również ambasadorką Natural Pharmaceuticals. Jeśli chcesz odzyskać kondycję i zadbać o zdrowie, poniżej znajdziesz przygotowany przeze mnie program treningowy. Ale najpierw: kilka słów na start!

Przyjmij wyzwanie: bądź w formie i ciesz się zdrowiem

Regularne ćwiczenia zapewniają nam świetną kondycję, a przy okazji pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem. Gdy czujemy się ociężali po intensywnym dniu, spacer czy przebieżka to najlepszy sposób, by odzyskać nieco energii – wreszcie odetchnąć. Sposób, dodam, niezawodny i zupełnie bezpłatny.

Dlatego chcę Cię zachęcić do odrobiny wysiłku! Twój organizm będzie Ci wdzięczny nawet za 30 minut codziennego ruchu, a ja stworzyłam krótki program, by ten czas aktywnie wykorzystać. Każde ćwiczenie możesz wykonać w domu, bez dodatkowego sprzętu; wystarczą 2 x 2 metry wolnej przestrzeni. 

Wiem – zerwanie z dotychczasową rutyną może być trudne. Ale nie szukaj wymówek! Ciało przywyknie z upływem czasu, a Ty zaczniesz odczuwać pierwsze, pozytywne efekty codziennej aktywności. Zaliczają się do nich między innymi: 

  • Utrzymanie właściwego metabolizmu.
  • Profilaktyka przed wysokim ciśnieniem krwi, osteoporozą i cukrzycą typu II.
  • Obniżenie ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej.
  • Poprawa funkcji oddechowych i samopoczucia.
  • Łatwiejsza kontrola masy ciała.

Czy to wszystkie korzyści płynące z ćwiczeń? Oczywiście, że nie! Warto wymienić jeszcze lepszą jakość snu, wzmocnienie naszych mięśni, poprawę kontroli nad ilością adrenaliny wydzielanej przez organizm (a więc równowagi hormonalnej), balansu oraz koordynacji.

Otoczenie i rozgrzewka – przygotuj się, by uniknąć kontuzji

Aby trenować zdrowo i efektywnie, musimy przygotować zarówno naszą przestrzeń do ćwiczeń, jak i nas samych. Brak prawidłowej rozgrzewki to najczęstsza przyczyna kontuzji. Stawy są na nie szczególnie narażone, dlatego – profilaktycznie – biorę trzy tabletki FlexiMedu dziennie.

W trosce o stawy (i inne części ciała), pamiętaj o zachowaniu prawidłowej techniki podczas wykonywania poniższych ćwiczeń. Właśnie – ćwiczeń! Przygotowałam ich pięć: każde angażuje ciało na swój sposób, dlatego zachęcam do wykonywania ich w komplecie.

Ćwiczenie 1.: wykroki

Stań wyprostowany(-a). Dotknij prawym kolanem do lewego łokcia (A), następnie – prawą nogą – zrób wykrok w tył (B) i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 12 powtórzeń w trzech seriach, na każdą z nóg.

Alexandra Beres - ćwiczenie 1.

Ćwiczenie 2.: skłony

Pochyl tors wprzód. Unieś prawe kolano, przyciągnij je do brzucha i zablokuj rękoma (A), uwolnij kolano i przemieść wyprostowaną – tą samą – nogę daleko w tył. Utrzymując tę pozycję, zrób skłon i dotknij rękoma podłogi. Wykonaj piętnaście powtórzeń w serii, a potem przejdź na drugą nogę.

Alexandra Beres - ćwiczenie 2.

Ćwiczenie 3.: wyprosty

Usiądź na podłodze. Przyłóż lewe kolano do posadzki i przechyl nad nie ciało, opierając się oburącz (A), zegnij w kolanie, unosząc ją delikatnie nad ziemią, a następnie wyprostuj (B). Wykonaj 12 powtórzeń w trzech seriach, na każdą z nóg – staraj się nie dotykać pracującym kolanem do ziemi!

Alexandra Beres - ćwiczenie 3.

Ćwiczenie 4.: wznosy

Kucnij, unieś nieco pośladki i oprzyj się wyprostowanymi rękoma na podłodze (A), przenoś stopniowo klatkę piersiową nad dłonie, by wyprostować nogi, i unieś lewą nogę ponad linię pośladków (B), a potem wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dziesięć powtórzeń na każdą z nóg.

Alexandra Beres - ćwiczenie 4.

Ćwiczenie 5.: litera V

Połóż się na plecach. Unieś wyprostowane nogi i ręce – łącząc dłonie nad klatką piersiową (A) – a potem odchyl nogi na boki, sięgając złączonymi rękoma za uda (B) i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń w trzech seriach. 

Alexandra Beres - ćwiczenie 5.
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
Satysfakcja gwarantowana
Bezpieczne płatności

Dołącz do naszego newslettera, aby dowiedzieć się
o najnowszych produktach i promojach!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Członek GOED Krajowa Rada Suplementów i Odżywek Firma Przyjazna Klientowi Zdrowa Marka Roku Dziecięca Marka Roku Męska Marka Roku Firma z Sercem - UNICEF
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji