-10% i DARMOWA DOSTAWA KOD: LATO24
Alexandra Beres - ambasadorka Natural Pharmaceuticals

Alexandra Béres

Nazywam się Alexandra Béres. Jestem Mistrzynią Świata w Fitnessie, trenerką, mamą dwóch córek, a od 2014 roku także ambasadorką suplementu wspierającego kości, mięśnie i stawy od Natural Pharmaceuticals, FlexiMed. Jeśli chcesz odzyskać kondycję i zadbać o zdrowie, poniżej znajdziesz przygotowany przeze mnie program treningowy. Ale najpierw: kilka słów na start!

Przyjmij wyzwanie: bądź w formie i ciesz się zdrowiem

Regularne ćwiczenia zapewniają nam świetną kondycję, a przy okazji pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem. Gdy czujemy się ociężali po intensywnym dniu, spacer czy przebieżka to najlepszy sposób, by odzyskać nieco energii – wreszcie odetchnąć. Sposób, dodam, niezawodny i zupełnie bezpłatny.

Dlatego chcę Cię zachęcić do odrobiny wysiłku! Twój organizm będzie Ci wdzięczny nawet za 30 minut codziennego ruchu, a ja stworzyłam krótki program, by ten czas aktywnie wykorzystać. Każde ćwiczenie możesz wykonać w domu, bez dodatkowego sprzętu; wystarczą 2 x 2 metry wolnej przestrzeni. 

Wiem – zerwanie z dotychczasową rutyną może być trudne. Ale nie szukaj wymówek! Ciało przywyknie z upływem czasu, a Ty zaczniesz odczuwać pierwsze, pozytywne efekty codziennej aktywności. Zaliczają się do nich między innymi: 

  • Utrzymanie właściwego metabolizmu.
  • Profilaktyka przed wysokim ciśnieniem krwi, osteoporozą i cukrzycą typu II.
  • Obniżenie ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej.
  • Poprawa funkcji oddechowych i samopoczucia.
  • Łatwiejsza kontrola masy ciała.

Czy to wszystkie korzyści płynące z ćwiczeń? Oczywiście, że nie! Warto wymienić jeszcze lepszą jakość snu, wzmocnienie naszych mięśni, poprawę kontroli nad ilością adrenaliny wydzielanej przez organizm (a więc równowagi hormonalnej), balansu oraz koordynacji.

Otoczenie i rozgrzewka – przygotuj się, by uniknąć kontuzji

Aby trenować zdrowo i efektywnie, musimy przygotować zarówno naszą przestrzeń do ćwiczeń, jak i nas samych. Brak prawidłowej rozgrzewki to najczęstsza przyczyna kontuzji. Stawy są na nie szczególnie narażone, dlatego – profilaktycznie – biorę trzy tabletki FlexiMedu dziennie.

W trosce o stawy (i inne części ciała), pamiętaj o zachowaniu prawidłowej techniki podczas wykonywania poniższych ćwiczeń. Właśnie – ćwiczeń! Przygotowałam ich pięć: każde angażuje ciało na swój sposób, dlatego zachęcam do wykonywania ich w komplecie.

Ćwiczenie 1.: wykroki

Stań wyprostowany(-a). Dotknij prawym kolanem do lewego łokcia (A), następnie – prawą nogą – zrób wykrok w tył (B) i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 12 powtórzeń w trzech seriach, na każdą z nóg.

Alexandra Beres - ćwiczenie 1.

Ćwiczenie 2.: skłony

Pochyl tors wprzód. Unieś prawe kolano, przyciągnij je do brzucha i zablokuj rękoma (A), uwolnij kolano i przemieść wyprostowaną – tą samą – nogę daleko w tył. Utrzymując tę pozycję, zrób skłon i dotknij rękoma podłogi. Wykonaj piętnaście powtórzeń w serii, a potem przejdź na drugą nogę.

Alexandra Beres - ćwiczenie 2.

Ćwiczenie 3.: wyprosty

Usiądź na podłodze. Przyłóż lewe kolano do posadzki i przechyl nad nie ciało, opierając się oburącz (A), zegnij w kolanie, unosząc ją delikatnie nad ziemią, a następnie wyprostuj (B). Wykonaj 12 powtórzeń w trzech seriach, na każdą z nóg – staraj się nie dotykać pracującym kolanem do ziemi!

Alexandra Beres - ćwiczenie 3.

Ćwiczenie 4.: wznosy

Kucnij, unieś nieco pośladki i oprzyj się wyprostowanymi rękoma na podłodze (A), przenoś stopniowo klatkę piersiową nad dłonie, by wyprostować nogi, i unieś lewą nogę ponad linię pośladków (B), a potem wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dziesięć powtórzeń na każdą z nóg.

Alexandra Beres - ćwiczenie 4.

Ćwiczenie 5.: litera V

Połóż się na plecach. Unieś wyprostowane nogi i ręce – łącząc dłonie nad klatką piersiową (A) – a potem odchyl nogi na boki, sięgając złączonymi rękoma za uda (B) i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń w trzech seriach. 

Alexandra Beres - ćwiczenie 5.

Zaufało nam ponad 3 000 000 Klientów*Publikowane opinie zostały zebrane przez serwis www.google.com i nie podlegały weryfikacji Natural Pharmaceuticals.

Darmowa dostawa od 299 zł Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot 30 dni na zwrot
Satysfakcja gwarantowana Satysfakcja gwarantowana
Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
15 Lat Natural Pharmaceuticals 1,5 miliona KLientów Członek GOED Krajowa Rada Suplementów i Odżywek Firma Przyjazna Klientowi Zdrowa Marka Roku Dziecięca Marka Roku Męska Marka Roku Firma z Sercem - UNICEF