Witamina K2+

Witamina K2 plus zapas roczny Natural Pharmaceuticals

Czym jest Witamina K?

Witaminy K są grupą związków występujących w odmianach, dwóch naturalnych czyli K1 i K2 oraz szeregu syntetycznych pochodnych np. K3.

Odmiana K2 produkowana jest przez organizm w jelicie grubym przez bakterie tam występujące a odmiana K1 dostarczana jest organizmowi z jedzeniem. Dzienne zapotrzebowanie na tą jak ważną witaminę wynosi 125 mikrogram, zatem odpowiednie żywienie oraz suplementacja w postaci. Naszego preparatu w zupełności wystarczy, aby poziom witaminy K2 utrzymywał się na stałym, prawidłowym poziomie. Dodatkowo witamina K jest odzyskiwana w wątrobie i przekazywana do organizmu do powtórnego wykorzystania.

Witamina K w organizmie człowieka pełni niezwykle istotne funkcje:

  • warunkuje odpowiednie stężenia czynników krzepnięcia białek hamujących krzepnięcie krwi oraz białek, które wiążą wapń w nerkach, płucach i łożysku, przez co stabilizują proces tworzenia protrombiny,
  • wpływa na proces krzepnięcia krwi oraz odgrywa zasadniczą rolę w strukturze wapniowej
  • W mniejszym stopniu witamina K działa również przeciwbakteryjnie, przeciwbólowo, przeciwgrzybiczo, i przeciwzapalnie a także hamuje rozwój nowotworów piersi, jajników i żołądka.

Niedobór witaminy K2 może dawać szereg negatywnych objawów takich jak:

  • krwotoki zewnętrzne lub wewnętrzne,
  • tendencję do siniaków i wybroczyn nawet przy niewielkim uderzeniu, ponadto nawet prozaiczne skaleczenia goją się długo i ciężko.
  • U kobiet brak witaminy K2 może manifestować się bardzo obfitymi krwawieniami miesiączkowymi, a u noworodków może być przyczyną powstawania skazy krwotocznej.
  • Wpływając na procesy mineralizacji kości, niedobór tej witaminy może powodować iż kości stają się kruche i łamliwe, zatem osoby z niedoborem częściej ulegają urazom w postaci pęknięć i złamań kości.

Suplementacja witaminy K2 zalecana jest też osobom po przewlekłej antybiotykoterapii ze zniszczoną florą bakteryjną jelit oraz osobom z dysfunkcją wątroby i zespołami złego wchłaniania.

Nasz suplement witamina K2+ wzbogacony został o witaminę D co zapewnia jej znakomitą tolerancję i całkowitą przyswajalność.

Wystarczy 1 kapsułka dziennie !

Witamina K2 rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego też ludzki organizm przyswaja ją najlepiej w postaci płynnej. Aby sprostać najwyższym normom, stworzyliśmy witaminę K2 w postaci oleju zawartego w żelowych, łatwych w połykaniu kapsułkach zapewniając prawie całkowitą absorbcję witaminy K2 przez organizm.

Dodatkowo, badania wykazały, iż nasz suplement posiada najkorzystniejszą formę witaminy K2, czyli MK-7. Zapewnia to najlepszą asymilację i używając tylko 1 kapsułkę dziennie składającą się z

  • 75 μg witaminy K2
  • 5 μg witaminy D

dostarczamy naszemu organizmowi jej wystarczającą ilość.

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

1 kapsułka dziennie.

Produkt nie powinien być stosowany przez osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Osoby przyjmujące leki przed spożyciem tego środka spożywczego powinny skonsultować się z lekarzem.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Bardzo ważny jest zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy styl życia.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wyprodukowano w Norwegii przez Pharmatech A.S.

Dystrybutor: Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Składniki Zawartość w 1 kapsułce % Dzienna Referencyjna Wartość Spożycia
Witamina K 75 μg 100
Witamina D 5 μg 100
Witamina K2+ dla Ciebie!

WITAMINA K2+ zapas roczny

360 kapsułek na cały rok

Zobacz naszą ofertę