OmegaMarine Forte+ z certyfikatem Orivo

Natural Pharmaceuticals jest pierwszą firmą, która zaczęła używać testów autentyczności dla swoich produktów zawierających oleje z łososia i oleje z wątroby z dorsza.

Test Orivo (dawniej OmegaVeritas) jest pierwszym badaniem, dzięki któremu można zweryfikować jakość i pochodzenie surowców, a także ustalić skład końcowego produktu. Stanowi on gwarancję dla Klientów firmy, iż wybierają produkty najwyższej jakości i ze sprawdzonego źródła. Jako pierwszy odznaczenie otrzymał OmegaMarineForte+, suplement diety zawierający wysokiej klasy olej z łososia. 

Naszym celem jest dążenie do doskonałości poprzez dbanie o najwyższą jakość produktów i ich ciągły rozwój.

„Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do naszych dostawców. Nie jesteśmy więc zaskoczeni, że test potwierdził najwyższą jakość naszych produktów oraz fakt, że współpracujemy z najlepszymi. Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów diety zawierających oleje z łososia i wątroby dorsza, lecz niewiele wiemy o ich pochodzeniu, dlatego chcemy chronić nasze produkty, używając znaku autentyczności Orivo (Omega Veritas)” – mówi Jonas Törnquist, Dyrektor Generalny Natural Pharmaceuticals.

Dowiedź się więcej na temat testu Orivo.

Natural Pharmaceuticals członkiem GOED

GOED (Światowa Organizacja EPA i DHA Omega-3) to założona w 2006 roku amerykańska organizacja działająca na rzecz zwiększenia świadomości dotyczącej spożycia kwasów omega-3 na całym świecie oraz kontroli produkcji suplementów z tymi kwasami.

Ścisła kontrola procesu produkcji suplementów oraz ciągła współpraca z przedstawicielami rządów poszczególnych państw i wspólnot (na przykład Komisja Europejska) pozwala na podwyższanie standardów na każdym etapie produkcji. GOED dba również o to by zwiększyć świadomość konsumentów na temat dobroczynnego wpływu tych substancji na zdrowie człowieka.

Misją GOED jest informowanie o korzyściach omega-3, dbanie o ich najwyższą jakość w produktach końcowych, badanie oraz przekazywanie otrzymanej wiedzy firmom współpracującym oraz końcowym konsumentom.

Zobacz naszą wizytówkę na stronie GOED.

CERTYFIKAT - Dziecięca Marka Roku 2020

Z przyjemnością informujemy, że marka Natural Pharmaceuticals/seria OmegaMarine Junior+ uzyskała tytuł i certyfikat Dziecięca Marka Roku – Jakość i Radość 2020

To plebiscyt, w którym nagradzane i promowane są najlepsze marki na rynku oferujące najwyższej jakości produkty stworzone z myślą o dzieciach.

Tytuł ten jest wyrazem uznania za wysiłek wkładany przez firmę w celu zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów i usług.

Jakość i radość to wartości, które przyświecają nam przy tworzeniu i oferowaniu Państwu OmegaMarine Junior+. Proponując produkt najwyższej jakości, chcemy dbać o najmłodszych, aby cieszyli się energią, dobrym zdrowiem i żyli pełnią życia.

CERTYFIKAT JAKOŚCI

Producent naszych suplementów, firma Pharmatech AS, została zatwierdzona i podlega stałej kontroli Norweskiego Instytutu ds. Bezpieczeństwa Żywności – Mattilsynet, który potwierdza, że produkcja odbywa się zgodnie z ustalonymi wymogami. Również olej rybi o zastrzeżonej nazwie SALfresh® został zatwierdzony – jego środowiskowe i mikrobiologiczne parametry spełniają wymogi bezpieczeństwa żywności obowiązujące w Unii Europejskiej oraz Norwegii.

DOBRA PRAKTYKA PRODUKCYJNA

Nasze suplementy są produkowane zgodnie z Dobrą Praktyką Produkcyjną (z ang. GMP – Good Manufacturing Practice), międzynarodowym standardem stosowanym w branży farmaceutycznej i spożywczej. Zapewnia on wysoką jakość i czystość materiałów użytych w produkcji oraz pełną kontrolę nad pochodzeniem i jakością surowców.

NORMY BEZPIECZEŃSTWA

Dokładamy wszelkich starań, aby jakość naszych produktów była jak najwyższa. Aby spełniały one wszelkie obowiązujące w Polsce normy zdrowotne. Poniżej znajdziesz informacje na ten temat oraz stosowne odniesienia do ustaw.

Zgodność z wymogami higienicznymi

Natural Pharmaceuticals jako podmiot działający na rynku spożywczym przestrzega wymagań higienicznych określonych w rozporządzeniu (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych.

Skład suplementów diety w świetle obowiązujących przepisów

 • Szczegółowe wymagania zdrowotne oraz wymagania dotyczące oznakowania suplementów diety formułują przepisy rozdziału 7, działu II Ustawy.
 • 1. Suplementy diety mogą zawierać w swoim składzie witaminy i składniki mineralne, które naturalnie występują w żywności i spożywane są jako jej część, oraz inne substancje wykazujące efekt odżywczy lub inny efekt fizjologiczny.
 • 2. Zgodnie z artykułem 27 ustęp 2 Ustawy, maksymalny dopuszczalny poziom zawartości witamin i składników mineralnych oraz innych substancji w suplemencie diety zapewnia, że zwykłe stosowanie go zgodnie z informacją zamieszczoną w oznakowaniu jest bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka.
 • 3. Nasze suplementy spełniają wymagania mikrobiologiczne postawione przed środkami spożywczymi na podstawie rozporządzenia Komisji (WE) nr 1881/2006 z dnia 19 grudnia 2006 r. ustalającego najwyższe dopuszczalne poziomy niektórych zanieczyszczeń w środkach spożywczych.
 • 4. Limit zawartości rtęci w UE wynosi 0,1 mg/kg produktu. Zawartość rtęci w OmegaMarine Forte to maksymalnie 0,02 mg/kg.
 • 5. Przy produkcji naszych suplementów stosowane są tylko i wyłącznie witaminy i składniki mineralne oraz ich formy chemiczne dopuszczone do procesu produkcji na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 roku w sprawie składu i oznakowania suplementów diety.
 • 6. Suplementy dystrybuowane przez Natural Pharmaceuticals są produkowane w Norwegii.

Oznakowanie opakowania i informacja dla klientów

 • 1. Zgodnie z przytoczonym powyżej rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 roku w sprawie składu i oznakowania suplementów diety jak również wypełniając postanowienia rozdziału 11 działu II Ustawy nasze suplementy diety są wprowadzane do obrotu odpowiednio oznakowane. Oznakowanie suplementu diety zawiera informacje istotne dla ochrony zdrowia i życia człowieka zgodnie z wymaganiami artykułu 49 ust. 1 Ustawy.
 • 2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Wsi i Rolnictwa z dnia 10 lipca 2007 roku w sprawie znakowania środków spożywczych reguluje szczegółowy zakres informacji podawanych w oznakowaniu opakowanych środków spożywczych informacje podawane w oznakowaniu naszych suplementów spełniają w 100 % wymagania postawione przez w/w rozporządzenie poprzez podawanie informacji takich, jak:
  • – nazwa środka spożywczego;
  • – informacje dotyczące składników występujących w środku spożywczym;
  • – datę minimalnej trwałości albo termin przydatności do spożycia;
  • – sposób stosowania;
  • – dane identyfikujące osobę prawna która produkuje środki spożywcze
  • – liczbę sztuk opakowanego środka spożywczego;
  • – warunki przechowywania;
  • – oznaczenie partii produkcyjnej.